Witamy na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora Dr. Bronner's
HomeHistoria

Historia

Historia

Korzenie tkwią w Szwabii Laupheim niedaleko Ulm. Tutaj przodkowie założyciela Dr Bronner’s, Emanuel Heilbronner w roku 1858 r. otworzył swoją pierwszą manufakturę. W 1890 roku, rozszerzył rodzinny biznes i otworzył większą fabrykę w Heilbronn.  Wówczas pierwsze ciekłe mydła zostały przygotowane i dostarczane do toalet publicznych w Niemczech. Emanuel Heilbronner także – urodzony w 1908 roku – kontynuował rodzinną tradycję jako trzecia generacja nauczył się rzemiosła mydlarskiego i otrzymał stopień kapitana.

Emigracja do USA 

W celu realizacji własnych pomysłów w produkcji mydła, Emanuel Heilbronner wyemigrował  w 1929 roku do USA. Tam rozwinął receptury przedsiębiorstwa rodzinnego w produkcji mydła podwyższając nieustannie jego jakość. W proteście przeciwko przejęciu władzy przez narodowych socjalistów w Niemczech Emanuel zlikwidował „Heil” z jego nazwiska skracając go tylko do „Bronner”.

Siostry Emanuela, Luise i Lotte także wyemigrowały w latach 30. najpierw do Stanów Zjednoczonych, a następnie do Palestyny. Rodzice jednak ponieśli śmierć w obozach koncentracyjnych Auschwitz i Theresienstadt.

Po emigracji do Stanów Zjednoczonych Emanuel Bronner zaangażował się w pracę na rzecz świata bez wojen i nienawiści, by dokonało się zjednoczenie ludzkości w pokoju do pracy i wspólnego życia. Organizował cykle wykładów na temat pokoju na świecie i zagrożeń związanych z faszyzmem i komunizmem.

W Kalifornii, gdzie została w 1948 roku założona poprzedniczka dzisiejszej firmy „Dr. Bronner Magic Soaps „, kontynuuje on swoją serię wykładów i rozpoczyna produkcję słynnego mydła miętowego. Podczas swoich wykładów rozdawał mydła. Kiedy zauważył, że tylko niektórzy użytkownicy wysłuchali i zrozumieli jego filozofię, postanowił  nadrukować ją na etykietach butelek. Do  dziś mogą być odczytywane w postaci prawie nie zmienionej.

Brak komentarza

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona