Witamy na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora Dr. Bronner's - kultowych amerykańskich mydeł
 

Zdrowa skóra, pH i mydła Dr. Bronner’s

Zdrowa skóra posiada tzw. płaszcz kwasowy wytwarzany częściowo przez naszą najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, warstwę rogową skóry, a częściowo przez bakterie, które żyją na naszej skórze (te bakterie, których potrzebujemy, nasi przyjaciele). Kwasowy płaszcz chroni skórę przed odwodnieniem, infekcją i wpływami środowiskowymi. Aby zbudować płaszcz kwasowy, stratum corneum (warstwa rogowa naskórka) zapewnia sebum (oleje, woski, estry) i pot (woda, sól). Kwasowość rozwija się, gdy bakterie na skórze rozkładają oleje na kwasy tłuszczowe i glicerol. Wartość pH kwaśnego płaszcza waha się od 5,0 do 5,5.

pH środków do oczyszczania skóry

Jeśli chodzi o środki do oczyszczania skóry, istnieją dwie kategorie: naturalne mydła i syntetyczne detergenty. Mydło istnieje już od tysiącleci, jest to zwykła sól kwasu tłuszczowego, wytwarzana w jednoetapowej reakcji między tłuszczem zwierzęcym lub olejem roślinnym a silną zasadą. Mydła są zawsze alkaliczne. Łagodniejsze mydła mają pH około 8-10, podczas gdy ostrzejsze mydła mogą wznieść się nawet do 13. Syntetyczne detergenty, opracowane w ubiegłym wieku, pochodzą z bardziej złożonych reakcji opartych na ropie naftowej lub olejach roślinnych. Zwykle mają odczyn obojętny do kwaśnego w pH.

Co to oznacza dla dr. Bronnera…

Mydła Dr. Bronnera to prawdziwe mydła wykonane z organicznych olejów kokosowych, ziaren palmowych, oliwy, konopi i oleju jojoba.
Ze względu na nasze staranne procesy,

  • pH mydła w płynie Pure-Castile wynosi 9,3 ± 0,6,
  • a mydło w kostce Pure-Castile wynosi 9,8 ± 0,3, co jest łagodne dla skóry.
  • Mydła Organic Sugar ze względu na proszek Shikakai mają jeszcze bardziej łagodne pH 8,5 ± 0,5.

Wpływ środków oczyszczających na „kwasowy płaszcz” skóry

Zarówno mydło, jak i detergenty wpływają na kwasowy płaszcz podczas mycia. Oba rodzaje środków czyszczących działają w ten sam sposób – wiążąc olej z wodą w magicznym procesie zwanym emulgowaniem. Oznacza to, że na naszej skórze te środki czyszczące przyciągają oleje. Proces ten usuwa oleje, pot, bakterie i zapachy, które wydziela nasz organizm, a także wszelkie zewnętrzne oleje, brud, bakterie i brud, które przykleiły się do naszej skóry. O ile nie zrezygnujemy z mycia (co jest wątpliwe kulturowo i higienicznie) lub prania mniej, płaszcz kwasowy będzie regularnie zakłócany. Ale został zbudowany, aby to wytrzymać. Niemniej jednak musimy oczyścić się z jak najmniejszym zakłóceniem kwaśnego płaszcza i pomóc naszej skórze się zregenerować.

Troska o pH skóry i mydło

Chociaż oczyszczanie zakłóca pH kwaśnego płaszcza, to jest spowodowane nie tyle pH środka czyszczącego, wszystkie środki czyszczące, niezależnie od ich pH, ​​zakłócają pH płaszcza kwasowego – czy to kwaśnego detergentu, mydła alkalicznego, czy nawet wody neutralnej. Jest tak, ponieważ środek czyszczący usuwa część płaszcza kwasowego. Szczęśliwie jednak kwasowy płaszcz jest w stałym stanie regeneracji i powraca do normalnego pH w ciągu 30-90 minut. Tymczasowe zakłócenie pH nie stanowi problemu. Nawet długotrwałe stosowanie mydła nie wpływa na pH płaszcza kwaśnego.
Podsumowując, pH ma znaczenie, ale niewiele. Tak długo, jak unikasz ekstremalnego pH, skóra łatwo dostosowuje się i wraca do równowagi. Innymi słowy, unikanie skrajności, pH nie określa, czy środek czyszczący jest dobry dla skóry. Są ważniejsze czynniki, które należy rozważyć przy wyborze dobrego środka czyszczącego.

Co sprawia, że ​​środek oczyszczający jest dobry?

Zdrowe składniki na początek.

Niezależnie od tego, co mówi o sobie przód butelki, odwróć butelkę i przeczytaj listę składników. Takie składniki jak lauretosiarczan sodu, często zanieczyszczony rakotwórczym 1,4-dioksanem, związki czwartorzędowe, astmatyny uwalniające formaldehyd, inny znany czynnik rakotwórczy; „zapach”, który jest kategorią, a nie składnikiem, może ukrywać ftalany związane ze szkodliwym działaniem na rozrodczość, jak również oszałamiającą masę innych dolegliwości. Zamiast tego szukaj składników bliskich naturze, które otrzymują niskie oceny zagrożenia. Pomaga również, jeśli produkt ma mniej składników. Nie musisz monitorować zbyt wiele informacji.

Co to oznacza dla Dr. Bronner’s…

Wszystkie produkty Dr. Bronner’s zawierają pełną listę ich składników na etykiecie. Składniki są wybierane jako najzdrowsze i najlepsze dla naszej skóry. Bez tanich skrótów. Wszystkie produkty są oparte na roślinach. Bez syntetycznych, bez produktów petrochemicznych, bez GMO. Certyfikowane składniki organiczne zapewniają czystość produktu. Wszelkie zapachy pochodzą z czystych olejków eterycznych. Bez sztucznych zapachów, bez barwników.

Łagodne środki powierzchniowo czynne

Łagodność to kolejny czynnik, który jest ważniejszy niż pH dla utrzymania silnego kwaśnego płaszcza i zdrowej skóry. Środki powierzchniowo czynne, które określają zarówno mydło, jak i detergenty, mają trudne zadanie. Mają zbierać oleje, ale skąd mają wiedzieć, które oleje zabrać, a które zostawić? Agresywny środek powierzchniowo czynny usuwa zbyt wiele olejów, a nawet wydobywa oleje pod płaszczem kwaśnym, z samej skóry, powodując podrażnienia. Łagodny środek powierzchniowo czynny przyjmuje tylko łatwo dostępne oleje, które są bardziej luźno dostępne na powierzchni naszej skóry.

Łagodność środka czyszczącego zależy od wielkości jego cząsteczek. Mniejsze cząsteczki mogą poruszać się między komórkami skóry i silniej naciągać oleje, z niepożądanym efektem wydobywania zbyt dużej ilości olejków ze skóry. Większe molekuły nie mieszczą się między tymi komórkami skóry, więc pozostawiają te oleje na miejscu. Jednak trzeba znaleźć równowagę. Jeśli cząsteczka środka powierzchniowo czynnego jest zbyt duża, jest mniej rozpuszczalna w wodzie, co oznacza, że ​​nie jest dobrze spłukana. Wielkość cząsteczki mydła zależy od długości „ogona”, który jest łańcuchem kwasów tłuszczowych. Długość kwasu tłuszczowego zależy od jego liczby atomów węgla. Cząsteczki mydła zawierające średnio-długołańcuchowe kwasy tłuszczowe (od 12 do 18 atomów węgla) doskonale równoważą tę równowagę.

Co to oznacza dla Dr. Bronner’s…

Kwasy tłuszczowe o tej średniej długości są głównymi rodzajami olejów kokosowych, ziaren palmowych, oliwek, konopi i jojoba. Mydła Dr. Bronner’s są wykonane z tej doskonałej mieszanki olejów, dzięki czemu mydła Pure-Castile i Organic Sugar są wyjątkowo łagodne. Dodatkowo mydła w Dr. Bronnera są „supernatłuszczane”. Oznacza to, że w płynnych mydłach, po zakończeniu głównej reakcji zamydlania, dodaje się odmierzoną ilość kwasu cytrynowego, aby obniżyć pH i wyciągnąć niektóre kwasy tłuszczowe. Te wolne kwasy tłuszczowe zwiększają łagodność mydła, a także przyczyniają się do bardziej kremowej piany. W mydle w kostce „ supernatłuszczanie” ma miejsce, gdy oleje konopne i jojoba są wstrzymywane przed reakcją zmydlania i są dodawane później. Te dwa oleje mają wyjątkowe zalety dla skóry.

Trzy kolejne sposoby na wzmocnienie kwaśnego płaszcza

Oprócz zminimalizowania zakłóceń dzięki zastosowaniu łagodnych środków powierzchniowo czynnych, środki czyszczące mogą dodatkowo wzmocnić kwaśny płaszcz dzięki wprowadzeniu trzech składników nawilżających: okluzji, humektantów i emolientów. Te trzy kategorie pomagają skórze w unikalny sposób.

Okluzja to warstwa na powierzchni skóry i służy jako zastępczy płaszcz kwasowy. Podobnie jak płaszcz kwasowy, chroni skórę przed odwodnieniem, infekcją i uszkodzeniami środowiska, a także daje dwóm innym rodzajom nawilżaczy szansę na wykonanie ich działania. Wśród składników roślinnych, działanie takie ma takich jak olej migdałowy, jojoba, soja i awokado.

Humektanty wciągają wilgoć z powrotem do skóry i działają najlepiej pod osłoną okluzyjną. Wśród składników pochodzenia roślinnego o tym działaniu można wykorzystać glicerynę i różne cukry, w tym miód i sacharozę.

Emolienty wypełniają braki w warstwie lipidowej skóry. Istnieją dwa kwasy tłuszczowe, które robią to szczególnie dobrze: kwasy tłuszczowe linolowe i alfa-linolowe, z których żaden nie może samodzielnie być wytwarzany przez organizm. Można je łatwo znaleźć w szerokiej gamie orzechów, nasion i warzyw liściastych, w tym olejku szafranowego, kiełków pszenicy, słonecznika i konopi.

Skóra najbardziej skorzysta, gdy wszystkie trzy rodzaje nawilżaczy występują razem.

Co to oznacza dla Dr. Bronner’s…

Wszystkie mydła Dr. Bronner’s zawierają olej jojoba (okluzyjny), glicerynę (środek utrzymujący wilgoć) i olej konopny (skoncentrowane źródło kwasu linolowego, środek zmiękczający skórę). Mydła Organic Sugar zawierają dodatkowe środki utrzymujące wilgoć, sacharozę (cukier) i biały sok winogronowy, dzięki czemu uzyskuje się jeszcze bardziej odżywczy środek oczyszczający.

 

Źródło: http://www.lisabronner.com

Post Tags