Witamy na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora Dr. Bronner's - kultowych amerykańskich mydeł
 

Co wyróżnia mydła Dr. Bronner’s

W przeciwieństwie do większości komercyjnych producentów mydła, którzy destylują glicerynę z mydeł, aby sprzedawać ją osobno, zatrzymujemy ją w naszych mydłach ze względu na doskonałe właściwości nawilżające. Dodatkowo w mydłach w kostce dzięki procesowi tzw. ”supernatłuszczania”, uzyskujemy super gładką pianę w naturalny sposób. Stosujemy naturalną witaminę E i kwas cytrynowy zamiast syntetycznych konserwantów czy emolientów. Nie dodajemy żadnych środków chelatujących, barwników, wybielaczy ani syntetycznych substancji zapachowych – tylko najczystsze certyfikowane organiczne olejki eteryczne.
Wysokiej jakości mydło oznacza wybór właściwych proporcji odpowiednich olejów. Olej kokosowy pieni się, ale może wysychać. Oliwa z oliwek daje miękką i bujną pianę, ale w niewielkich ilościach. Stosując zarówno olej kokosowy, jak i oliwę z oliwek w odpowiednim stosunku, mydła Dr. Bronnera oferują najlepsze z obu światów: dobrą pianę, która jest miękka na skórze. Nasze mydła zawierają również oleje konopne i jojoba, które odzwierciedlają naturalne oleje w sebum skóry, pozostawiając skórę gładką po wypłukaniu mydeł.

Nasze mydła w płynie są trzy razy bardziej skoncentrowane niż większość mydeł w płynie dostępnych na rynku, co oznacza więcej mydła na butelkę i mniej odpadów w materiałach opakowaniowych.

 

Walka o integralność organiczną w pielęgnacji ciała

Począwszy od lat 40. XX wieku świat został zalany tanimi wyrobami z syntetycznymi i składnikami, od pestycydów i dodatków do żywności po detergenty i tworzywa sztuczne, wszystkie stworzone w laboratorium głównie z nieodnawialnej ropy naftowej. Konsekwencje tych zmian obejmowały zanieczyszczenie powietrza i wody, pogorszenie stanu gleby i zdrowia, niezdrową i nadmiernie przetworzoną żywność oraz składniki syntetyczne w produktach higieny osobistej.

W odpowiedzi ruch organiczny w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci odrzucił intensywne syntetyczne środki i procesy stosowane w konwencjonalnym rolnictwie i przetwórstwie żywności, uznając, że tradycyjne metody i materiały prowadzą do lepszej gleby i poprawy zdrowia ludzi i środowiska.

Organiczna integralność w pielęgnacji ciała oznacza, że ​​produkt ekologiczny jest wytwarzany z certyfikowanych składników organicznych – zgodnie z USDA National Organic Program (NOP), ten sam program certyfikuje żywność ekologiczną. Rzeczywista ekologiczna pielęgnacja nie wykorzystuje syntetycznych konserwantów, które mogą podrażniać skórę. Naturalne, nierafinowane oleje i woski są stosowane jako środki zmiękczające i nawilżające, zamiast uwodornionych olejów i syntetycznych silikonów. Tradycyjne naturalne mydła stosowane są w myciu rąk i ciała, zamiast nowoczesnych syntetycznych środków powierzchniowo czynnych wytwarzanych częściowo z produktów petrochemicznych.
Dr. Bronner’s walczy o rynek, na którym konsumenci nie są wprowadzani w błąd, kupując fałszywe syntetyczne produkty do pielęgnacji ciała. Nadal nie ma przepisów prawnych, które zapobiegałyby niedokładnemu oznaczeniu produktu do pielęgnacji ciała jako ekologicznego. Podczas gdy USDA stosuje bardzo surowe normy dotyczące produktów żywności ekologicznej, nie istnieją prawnie wiążące przepisy dotyczące produktów do pielęgnacji ciała.

Korzystając z tej luki, niektóre firmy nadal używają „organicznych” lub „organicznych” marek w swoich markach, aby zwiększyć postrzeganie przez konsumentów treści organicznych – nawet jeśli są one certyfikowane na znacznie niższym poziomie i / lub nie obejmują cokolwiek zasadniczo organicznego.

Post Tags