Witamy na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora Dr. Bronner's - kultowych amerykańskich mydeł
 

Mycie i pielęgnacja brody z Dr. Bronner’s

Produkty do pielęgnacji ciała, które pozostają na ciele przez dłuższy czas, wymagają dodatkowej kontroli. Zostają na skórze, czy włosach przez cały dzień – nawet przez całą noc – a ciało ma na nie maksymalną ekspozycję. Czy jakiś niepożądany składnik może przenikać przez skórę? Oczywiście, dlatego ważne by sprawdzić to co kryje się w środku.

Niejasne terminy, takie jak „zapach”, mogą ukryć tysiące możliwych składników, zwykle ftalanów zakłócających działanie hormonów. Każdy zapach powinien pochodzić z czystych olejków eterycznych.

Konserwanty mogą być również niebezpieczne. Jakich unikać:

  • Butyl– i propyloparabeny (substancje zaburzające gospodarkę hormonalną)
  • Quaternium-15 (uwalniający formaldehyd i sensybilizator)
  • Methylisothiazolinone (alergen)
  • Diazolidinyl mocznik (formaldehyd)

I choć takie składniki zwykle znajdują się na końcu listy składników na produkcie, więc stężenia nie są wysokie, ale pomyśl, ze używasz ich przez cały dzień, w wielu produktach. Jaka będzie ich ekspozycja na skórę, jeśli pomyślisz o czasie ich kontaktu ze skórą i suma ich w różnych produktach?

Skupmy się na pielęgnacji brody. Tu też trzeba zwrócić uwagę na składniki, które mogą przenikać przez skórę, a z powodu bliskości ust, można je nawet połknąć…

Co proponuje Dr. Bronner’s w zamian:

Mycie brody

Dr Bronner’s podaje tu kilka wszechstronnych opcji z mydłami zależnie od potrzeb.

  • Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się brody, zastosuj Mydło 18w1 z olejkiem z drzewa herbacianego lub mietowego. Mięta dodatkowo ożywi i obudzi, a drzewo herbaciane zbilansuje skórę.
  • Jeśli masz tendencję do przesuszonej brody, wybierz mydła Organic Sugar, dodatkowo nawilżą, a wyciąg z shikakai, podkreśli nieoczekiwany ciemnobrązowy kolor (shikakai to kora mielonego drzewa, od dawna stosowana w tradycyjnej pielęgnacji włosów w Indiach).
  • Broda będzie zadbana, miękka , a skóra uspokoi się.
  • Najważniejsza zaleta – tym samym mydłem umyjesz się od stóp do głów.

Stylizacja brody

Jeśli chodzi o wygładzanie i stylizację, Twój nowy produkt to bezzapachowy Organic Magic Balm firmy Dr. Bronner’s. Ten balsam nawilża skórę, likwiduje swędzenie, zmiękcza gęste i grube włosy brody, oswaja niesforne brody, stylizuje te, które wymagają ukształtowania. A ponieważ balsam jest bezzapachowy, nie będzie kolidować z żadnym innym zapachem, który chcesz nosić.

Wetrzyj balsam w dłonie i przetrzyj go przez brodę. W razie potrzeby szczotkuj grzebieniem o szerokich zębach. Balsamu użyj tez na suche partie twarz, skóra ci podziękuje
Dr.Bronner’s – prosty wybór, nieskomplikowane zastosowanie, blisko natury.